ЗАВАНТАЖИТИ
МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК ЗАРАЗ

Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Успенський піст або Спасівка: дата та традиції дотримання

Успенський піст або Спасівка: дата та традиції дотримання

Успенський піст або Спасівка: дата та традиції дотримання
Успенський піст встановлений перед великим святом Успіння Божої Матері. Піст триває кожного року два тижня – з 14 по 28 серпня. За суворістю піст прирівнюється до Великого посту. Які існують традиції Успенського посту та як його дотримуватись – далі в матеріалі.

Успенський піст: дата початку та закінчення 

Дата Успенського посту є постійною і кожен рік починається Медовим Спасом – з 14 по 28 серпня. У свято Преображення Господнього, який припадає на цей період, відзначають Яблучний Спас. Саме тому в народі цей піст часто називають Спасівкою або Спасом.

Перший день посту присвячений святу Походження (винесення) Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. У цей день у храмах віруючі здійснюють поклоніння Хресту, відбувається мале освячення води. Разом з водою освячують мед нового збору, тому це свято ще називають Медовим Спасом.

Успенський піст триває кожного року два тижня – з 14 по 28 серпня

19 серпня віруючі святкують свято Преображення Господнє. Це свято унікальний тим, що церква його святкуванням сповідує з’єднання у Христі двох природ: Божественної і людської. У цей день у храмах відбувається освячення плодів – яблук і винограду, звідси і назва Яблучний Спас.

Успенський піст закінчується великим святом Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня. У це свято в вечірнє богослужіння в храмах з вівтаря виносять Плащаницю із зображенням Божої Матері для поклоніння віруючих. Плащаницю викладають посеред храму до хресної ходи навколо церкви і чину поховання.

Успенський піст за суворістю прирівнюється до Великого, тобто без молочних, м’ясних і рибних страв. У суботу та неділю можна їсти рослинну олію, і тільки в Преображення Господнє дозволяється подавати на стіл рибні страви. Якщо кінець посту припадає в середу або п’ятницю, то в ці дні теж дозволена риба.

Що не можна їсти в піст? 

Протягом всього посту слід відмовитися від таких продуктів:
- м'ясо та м'ясопродукти;
- риба і рибні продукти (крім нестрогих днів);
- яйця;
- молоко і молочні продукти;
- солодощі;
- випічка;
- фаст-фуд;
- алкоголь.

Крім обмежень у харчуванні, існують і інші заборони, яких слід дотримуватися кожному віруючому християнину. У цей період важливо дотримуватися спокійного способу життя, приділяючи час духовному розвитку і освіті. 

Джерело 





Загрузка...
Загрузка...
ІНШІ НОВИНИ
Горіховий Спас-2017: як провести свято, щоб рік був успішним
Горіховий Спас-2017: як провести свято, щоб рік був успішним Трійку Спасів, які відзначаються православною церквою з першої половини серпня, закриває Горіховий, він же й Хлібний.
Завтра, 19 серпня, святкуємо Преображення Господнє: що не можна робити в цей день
Завтра, 19 серпня, святкуємо Преображення Господнє: що не можна робити в цей день         Яблучний спас 2017 (Другий Спас) або Преображення Господнє кожного року святкують 19 серпня.Яблучний спас –
Яблучний спас 2017: що не можна робити в свято
Яблучний спас 2017: що не можна робити в свято Яблучний спас, або Преображення Господнє щорічно відзначається 19 серпня. Його святкують всі віруючі люди, і традиційно

Коментарі

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
  1. На Свалявщині поховали 21-ти річного таксиста
  2. В термальному басейні Косино ледь не втопився хлопчик з Хмельниччини
  3. Мажорний настрій гірської Тибави творили діти з митрополитом Феодором
  4. Заробив за кордоном? Що зробити, щоб не мати проблем із податковою
  5. У Сваляві горів житловий будинок
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер:


Загрузка...

«    Серпень 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31