ЗАВАНТАЖИТИ
МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК ЗАРАЗ

Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

10 речей, які ваше тіло зможе зробити після смерті

1. Одружуватися.
Смерть – не перешкода, коли йдеться про любов в Китаї. Там існує “примарне” весілля: практика забезпечення покійних родичів відповідним партнером, живим або мертвим, – неважливо.
Примарні весілля вперше з’явилися в китайських легендах 2 000 років тому, і не покидали з тих пір культурного поля. В деяких випадках вони були способом для жінок-одиначок отримати соціальний статус після смерті. У інших церемонія була шануванням померлого сина, який отримував живих дружин. В обох варіантах весілля виконувало релігійну функцію, допомагаючи померлим бути щасливими в замогильному житті.
Хоч практика одруження померлих зникла після китайської Культурної революції в кінці 60-х, офіційні повідомлення стверджують, що примарні весілля повернулися, і їх число збільшується. В даний час частенько мета такого весілля – дати померлому неодруженому дружину, переважно з числа померлих. Але в нації, де чоловіки перевершують числом жінок в смерті так само, як і в житті, недолік мертвих наречених приводить до вбивств. У 2007 році широко освітлювали два випадки, коли селяни вбивали повій, домогосподарок і жінок, страждаючих розумовими розладами, щоб продати їх тіла як примарних дружин. Гірше того, такі злочини окупаються. Згідно “Вашингтон пост” і “Лондон Таймс” один трунар скуповував жіночі тіла за ціною, що перевищує 2 000$, і продавав їх з метою браку приблизно за 5 000$.
2. Прогулятися і зустріти парочку друзів.
В даний час більшість із нас сприймають мумій як рідкісні і дорогоцінні артефакти, але для древніх єгиптян вони були настільки ж звичайні, як зараз iphone. І куди ж поділися всі ці мумії? Здебільше, їх використовували. Європейці і жителі Близького Сходу століттями грабували єгипетські гробниці, перетворюючи забинтовані тіла на дешевий товар. Наприклад, панацея, приготована з мумій, у свій час була популярна як засіб народної медицини. У XVI столітті французький король Франсуа I приймав щодня шматочок мумії, щоб укріпити сили, як такий собі потужний мультивітамін. Інші мумії, що переважно належали тваринам, стали паливом для будинків і парових двигунів. Людські ж мумії в цей час часто ставали жертвами вікторіанських прийомів. В кінці ХІХ століття в багатих сімей було популярним проводити вечірку з розбинтованими муміями, де осквернення мертвих супроводжувалося коктейлями та прогулянками.
3. Обійти земну кулю як скандальний витвір мистецтва.
На початку 1996 року в Японії відкрилося шоу BODY WORLDS, на якому виставили майстерно оббіловані людські тіла, що потрясло музейні круги. BODY WORLDS в даний час переживає четверте переродження, а шоу-суперники, такі як Bodies Revealed, збирають по 30 мільйонів доларів щорік. Головна проблема в даному випадку – не завжди відомо, звідки взялися ці тіла.
Доктор Гюнтер фон Хагенс, людина, якій належить BODY WORLDS, має документи, що його тіла були добровільно заповідані його організації. Але його основний суперник, Premier Entertainment, не має такої добре обгрунтованої системи пожертвувань. Premier запевняє, що його кадаври – це неопізнані трупи з Китаю. І тут криється проблема. Активісти і журналісти упевнені, що “неопізнані трупи” – це евфемізм для “страчені політичні ув’язнені”.
Ці страхи не позбавлені грунту. У 2006 році Канада видала звіт з прав людини, в якому cтверджувалося, що китайські політичні увязнені вбиваються, щоб їх органи могли бути “пожертвувані” пацієнтам, які чекають трансплантації. А в лютому 2008 року ABC News провела інтерв’ю з колишнім працівником однієї з китайських компаній, яка поставляла трупи Premier Entertainment. У інтерв’ю він стверджував, що одна третина тіл, які він обробляв, належала політичним увязненим. Не дивно, що уряд теж став звертати увагу на питання. У січні 2008 року, наприклад, Державна Асамблея Каліфорнії прийняла постанову, згідно якої будь-яка виставка тіл повинна довести, що всі їх трупи були пожертвувані добровільно.
4. Обігріти місто.
Кремація тіла використовує силу-силенну енергії – і силу-силенну невідновних ресурсів. То як щодо того, щоб дати своїй бабусі те прощання, якого вона хотіла, і одночасно захистити планету? Можна і так і так. Деякі європейські крематорії знайшли спосіб замінити звичайні печі так, щоб використовувати тепло, яке вони виробляють, і яке може перевищувати 1 832 градуси за Фаренгейтом. Фактично, з 1997 року місто Хельсинборг в Швеції використовує місцеві крематорії, які постачають 10% тепла його домівкам.
5. Опинитися проданим, причому по шматочках.
Продаж померлих завжди був прибутковою справою. В середні віки грабіжники могил “шарили” по кладовищах і продавали все, що могли накопати, докторам і ученим. І не дивлячись на те, що бізнес продажу трупів і частин тіла в Сполучених Штатах став з тих пір куди чистіший, він залишився таким же сумнівним.
В даний час система працює так: програми добровільного пожертвування тіл, які часто проводяться університетами, зводять трупи і учених, яким вони потрібні. Але оскільки мертві тіла і частини тіл легально не можуть бути продані, посередник, який поставляє ці тіла, бере велику плату за “постачання і упаковку”. Постачання повного трупа може принести до 1 000$, але якщо ви зможете продати тіло по компонентам, вам повезло куди більше. Голова коштує до 500$, коліна – 650$, а тулуб без інших частин 5 000$.
Суть в тому, що кількість добровільно пожертвуваних тіл ніколи не задовольняє попиту. А коли на столі трунаря лежать такі гроші, корупція неминуча. В останні декілька років коронерів заставали за крадіжкою рогівки, робітників крематорію ловили за відрізанням голів в тіл перед спалюванням, а учасники університетських програм по пожертвуванню тіл, як виявилось, крали трупи. Після того, як в 2004 році директор програми по пожертвуванню тіл в університеті UCLA був арештований за продаж частин тіла, штат Каліфорнія рекомендував забезпечувати трупи штрих-кодами або відстежуючими чіпами, такими, як встановлюють кішкам і собакам. Передбачається, що це дозволить легше стежити за складом трупів і вистежувати їх в разі зникнення.
6. Стати атракціоном для радянських туристів.
Російський революціонер Володимир Ленін хотів, щоб його поховали разом з сім’єю. Але коли в 1924 році Ленін помер, Йосип Сталін наполіг, щоб його труп виставили на загальний огляд на Червоній площі, створивши таким чином мирські комуністичні мощі. Внаслідок цього, з’явилася організація під назвою Дослідницький інститут біологічних структур, яка була утворена, щоб не давати розкластися тілу Леніна. Це справжній інститут, не жартівливий, і деякі найбільш світлі голови Радянського Союзу провели більше 25 років, працюючи і присвячуючи життя ідеї поліпшення радянської системи збереження трупів. І сьогоднішні учені використовують їхній метод, який включає ретельно контрольований мікроклімат, процедуру обмітання пилу і змазування, що проводиться двічі на тиждень, а також занурення раз на півроку в секретну суміш з 11 трав і хімікатів. На відміну від тіл, слава не залишилася нетлінною. Популярність могили все зменшується, і російський уряд в даний час розглядає питання надання Леніну тих похоронів, яких він і хотів завжди.
7. Бути вкраденим прихильником.
Коли прекрасна юна жінка на ім’я Елена Хойос померла в 1931 році від туберкульозу у Флориді, почалося її життя в ролі порочного використання об’єкту бажання. Її обожнювач, місцевий фахівець по рентгену, який називав себе Граф Карл фон Косел, заплатив, щоб Хойос забальзамували і поховали в мавзолеї над землею. Потім в 1933 хитромудрий Граф викрав тіло Елени і заховав його у себе удома. Впродовж наступних семи років він працював над тим, щоб зберегти її тіло, заміщаючи плоть по мірі розкладання дротом, воском і гіпсом. Він навіть спав в ліжку поряд з тілом Елени – доки його сім’я не виявила його там. У подальшому роздутому засобами масової інформації цирку, більше 6 000 людей пройшли через похоронний мавзолей, щоб поглянути на Елену, поки її не поховали. Її сім’я поховала в безіменній могилі, щоб фон Косел не зміг її знайти, але це не зупинило його одержимість. Фон Косел писав про Елену в жовті журнали і продавав листівки з її зображенням, поки його не знайшли мертвим в його будинку в 1952 році. Поряд з його тілом знаходилася воскова лялька в повний ріст людини з точною зовнішністю Елени.
8. Не з’явитися рознощиком епідемії.
Внаслідок природних катаклізмів, таких як цунамі, повені і урагани, тіла їх жертв зазвичай захоронюються або спалюються в загальній масі якнайскоріше. Імовірно, це повинно запобігти поширенню хвороб. Але згідно Світової Організації Здоров’я (World Health Organization, WHO) трупи даремно отримали погану репутацію. Схоже, що жертви природних катастроф не більш схильні до інфекційних захворювань, ніж живе населення. Плюс до цього, більшість патогенів просто не можуть довго виживати в трупі. Таким чином, WHO говорить, що трупи жодним чином не можуть бути винними в епідеміях після катастроф. Тоді хто винен? Вина, мабуть, лежить на живих, або, щоб бути точним, на їх умовах життя. Після катастрофи люди частенько опиняються в переповнених таборах біженців з поганими санітарними умовами. А для епідемічних хвороб це просто рай.
9. Бути відповідачем в суді.
У 897 році н.е. Папа Стефан VI звинуватив попереднього Папу Формозуса в клятвопорушенні і порушенні церковного канону. Проблема тут була в тому, що Папа Формозус помер за дев’ять місяців до цього. Стефан здолав цю невелику проблему тим, що ексгумував тіло мертвого папи, одягнув його в повні папські регалії і приніс на суд. Потім він виступив в ролі генерального судді, люто піддаючи труп перехресному допиту. Можете уявити, який вийшов безглуздий спектакль. Фактично, це настільки засвідчило божевілля Папи Стефана, що група зацікавлених городян втілила в життя замах на нього. Наступного року один з послідовників Папи Стефана обернув вирок Формозуса, наказавши поховати його тіло зі всіма почестями.
10. Пережити розрив клітин.
У крионічних сховищах по всій земній кулі мертвих більше не заморожують. Чому? Розрив клітин. Так само, як і з стейками або квасолею, заморожування людського тіла пошкоджує тканини, здебільше тому, що клітини розриваються через те, що вода в них замерзає і розширюється. У ранні дні крионіки існувала теорія, що майбутня технологія медицини зможе “полагодити” такі пошкодження, а також вилікувати хворобу, яка убила пацієнта вперше.
Виявивши, що пряме заморожування – не найкращий варіант, сучасні учені істотно просунулися в крионіці. Використовуючи процес, який називається вітрифікацією, вода в тілі заміщається антифризним агентом. Потім тіло зберігається при низькій температурі, але не у формі льоду. У 2005-му дослідники вітрифіцирували печінку кролика і успішно змогли повернути її назад до нормального функціонування – великий крок в крионічних дослідженнях (це може також коли-небудь допомогти при пересадці органів). Але наука ще не довела, що таким чином можна оживити все тіло. Гірше того, на деяких вітрифіцированних тілах розвинулися величезні тріщини, там де жодних тріщин бути не повинно. Поки ці нюанси не будуть допрацьовані, надія бути воскреслим в майбутньому не більше, ніж мрія.
Першоджерело: 10 Things Your Body Can Do After You Die
  




Загрузка...
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер:


Загрузка...