Прогноз погоди в Україні на тиждень
У понеділок, 6 листопада дощі очікуються лише в найпівденнішій частині країни
Природа балує українців м'яким початком листопада. Сайт "Сегодня" дізнавався, якою буде погода в найближчі дні, і чи варто носити з собою парасольки ..
4 листопада, в суботу майже на всій території України буде сухо - невеликі дощі очікуються лише на сході країни, в Харківській, Донецькій і Луганській областях, повідомляє Укргідрометцентр. Що стосується температури повітря, то днем буде дуже тепло (якщо згадати, що мова йде про першу половину листопада) - від 6 (на сході) до 14-15 (на півдні) градусів тепла.
5 листопада, в неділю суха погода встановиться по всій Україні. Температура повітря залишиться приблизно такою ж: вдень 9-13 градусів тепла на заході країни, 7-9 градусів на півночі, 8-10 градусів тепла в центральних областях, 11-13 градусів на півдні, і, нарешті, на сході від 7 до 10 вище нуля.
6 листопада, в понеділок погода не зміниться - стовпчик термометра коливатиметься в тому ж діапазоні, що і в неділю, тобто від 7 до 13 градусів вище нуля протягом дня. Єдина зміна - в Криму пройдуть невеликі дощі.
7 листопада, у вівторок дощі повернуться в три східні області, Харківську, Луганську і Донецьку. На всій іншій території збережеться суха похода, буде хмарно з проясненнями. Тепла погода залишиться незмінною, а на півночі країни навіть ще більше потеплішає (нехай і всього на пару градусів тепла) - від +9 до +11.
8 листопада, в середу в Україні все так само сухо. Температура повітря: вдень 8-12 градусів тепла в західних областях, 8-11 градусів на півночі, 9-11 градусів тепла в центральних областях, 10-13 градусів на півдні, і, нарешті, в східних областях від 8 до 11 вище нуля.
Народний прогноз погоди
4 листопада відзначається свято Казанської ікони Божої Матері. Цей день вважався дуже вдалим для весіль. Відбувається перелом погоди. Якщо на Казанську день почнеться туманом - відлизі бути, а якщо ясний день - чекай похолодання. Якщо "небо заплаче, то слідом за дощем і зима прийде".
5 листопада вшановується пам'ять святого апостола Якова. За старих часів у селян була традиція розкидати шматки Казанського (вчорашнього) пирога по полю, щоб зимові птахи "прилетіли до поля і своїми голосами заспокоїли землю". Якщо на Якова випадала сніжна крупа чи град, то вважалося, що на Матренин день (22 листопада) зима на ноги встане.
6 листопада – в цей день вшановується пам'ять святого Арефи і відзначається день ікони Божої Матері "Всіх скорботних радість". У колишні часи з цього дня дівчата збиралися прясти і загадували на судженого. Вночі 6 листопада може випасти перший міцний сніг. За старих часів примітили, якщо грибів вродило мало – зима буде сніжна й сувора.
7 листопада вшановується пам'ять святих Маркіяна і Мартирія. Наші пращури звернули увагу на те, що вранці цього дня "або дощем заливає, або снігом замітає", так само був можливий і туман. У колишні часи говорили, що "в листопаді світанок з сутінками серед дня зустрічаються".
8 листопада – в цей день вшановується пам'ять святого Димитрія Солунського. Якщо на Дмитра тепло, то і всій зимі бути з мокрими багатті. Якщо "Дмитро на снігу – весна буде пізня". Хороша ж погода в цей день віщував ранню весну. А якщо на Дмитра була багряна зоря, варто було чекати вітру скачать dle 11.3