У сучасному світі знання іноземних мов не просто примха турботливих батьків, які виснажують своїх дітей численними заняттями, а й справді необхідність. Особливо актуальним це питання є для закарпатців, адже випускники наших шкіл все частіше прагнуть виїхати задля навчання у виші у країни Євросоюзу. Та й випускники закарпатських університетів теж нерідко виїжджають закордон на роботу.
Ніхто й не сумнівається в тому, що поступове вивчення мови з юного віку - це завжди простіше й продуктивніше, ніж вчити поспіхом за кілька місяців. Однак часто буває так, коли немає вибору, і заговорити іноземною принаймні на побутовому рівні необхідно за короткий час. Звісно, що завдання це далеко не з простих, адже мову (як і будь-яку іншу науку) вивчити не так просто, та й, будьмо відвертими, не кожен з нас має до цього хист.
План вивчення, безумовно, залежить від потрібної вам мети, терміну, за який треба досягти необхідного результату та від поточного рівня володіння мовою. А результат, у свою чергу, залежить від мотивації, з якою ви приступаєте до нанвчання.
Звісно, що найперше для швидкого вивчення мови потрібно звернутися по допомогу до вчителя, однак крім уроків 2-3 рази на тиждень, мову можна вивчати й самотужки. Якщо підійти до процесу комплексно, є більше шансів досягти успіху. Тому ми пропонуємо вам кілька альтернативних способів вивчення мови, чи то інструментів, які допоможуть у цьому нелегкому процесі. Розглянемо ми їх на прикладі англійської (адже саме ця мова уважається інструментом міжнародної комунікації та й її вивчає неабияка кількість людей по всьому світу), однак вони стануть вам у нагоді з вивченням будь-якої іншої мови.
Зробіть мову "видимою"
Для того, аби швидше запам`ятати бодай побутові слова, їх можна зробити "видимими". Наприклад, розвісити стікери на усі предмети, які ви часто використовуєте чи які постійно у вас перед очима: дзеркало, ліжко, шафа, чашка, ложка, годинник тощо. Так ви завжди звертатимете увагу на напис і ваш мозок буде вимушений запам`ятати потрібне слово.:)
Для таких цілей є і спеціальні картки-стікери, які можна придбати у магазинах чи замовити через Інтернет, однак якщо бюджет не дозволяє, їх можна зробити й власноруч.
Якщо у вас є хист до образотворчого мистецтва, можна спробувати зобразити плакати з різними предметами чи ситуаціями додавши до малюнків опис англійською (чи мовою, яку ви вчите) і розвісити на стіни. У нагоді стануть і різні таблиці з граматичними правилами точно. Візуалізуйте весь процес навчання, коли мова завжди "на виду" - стає значно простіше.
Також було б непогано змінити мову пристроїв, які ви часто використовуєте на англійську, коли іноземна оточує вас всюди, вона здається менш чужою.
Організуйте "іноземне дозвілля"
Книги, музика, фільми, серіали, ігри - все те, чим ви відволікаєтеся від важкого робочого дня можна робити... англійською. Звісно, що ефект від перегляду фільмів чи серіалів рідною мовою з англійськими субтитрами є не у всіх, однак чому б не спробувати? Так само і з книгами. Вони, до речі, є різних рівнів. Вам не обов`язково читати відразу прозу Шекспіра чи поезію Кіплінга у оригіналі. Почати варто із чогось не складного. Книг та фільмів і Інтернеті достатньо. Головне - спробувати та не лінуватися.
Якщо ви не візуал і перший спосіб про який ми писали вам не підходить, можете спробувати вчити мову за допомогою улюблених пісень. Так, до речі, відразу можна тренувати і правильну вимову, що теж дуже важливо.
Пошук друга
При вивченні мови одним з найважливіших етапів підготовки є спілкування, адже мова це, у першу чергу, інструмент комунікації. Часто люди зустрічаються з труднощами саме у спілкуванні, розуміють співрозмовника, але відповісти йому не можуть через страх зробити помилку. У такому випадку вам необхідно знайти для себе людину, яка б спілкувалася з вами виключно англійською. Непогано, якби це був носій мови (native speaker). Таку людину в епоху розквіту соціальних мереж знайти зовсім нескладно. Це має свої плюси: нове знайомство, цікаво проведений час та мовна практика. Якщо спілкуватися так по кілька годин щодня, можна досягти дуже хорошого результату за нетривалий термін.
Допоміжні сервіси
Під час вивчення англійської вам можуть допомогти різні програми та додатки. У випадку з англійською їх є безліч. Ми рекомендуємо грати в різні ненудні ігри, відгадувати ребуси тощо, непогані підбірки подібного можна знайти на сайті Puzzle English. Також, повертаючись до улюбленої музики, рекомендуємо сайт Lyrics Training. Там можна знайти улюблену музику і вставляти у пісні пропущені слова. Так ви тренуєте свої вуха на розпізнавання слів і заодно просто насолоджутеся чудовою музикою. Звісно, там можна обрати для себе і рівень складності.
Звісно, Duolingo.com, Vocabulary.com, Memrise.com, Lingualeo.com та інші також стануть вам у нагоді. Головне - обрати свій, зручний саме вам.
Говоріть!
І знову: говорити і не боятися цього - важливо. Ви можете бездоганно правильно будувати речення... у своїй голові, які ніхто не почує через страх помилитися. Тому говорити багато - просто необхідність. Якщо у вас немає співрозмовника, котрийможе спілкуватися з вами виключно англійською (чи мовою, яку ви вивчаєте), просто вставляйте у свою мову якісь іноземні слово для зв`язки. Наприклад, by the way (до речі), i think so (я гадаю так) та інші. Інколи це може дратувати вашого співрозмовника, але вам це точно стане у нагоді.
Ольга Беца, Закарпатський Кореспондент
|
|
|