Наслідки бурелому на Закарпатті: опубліковані вражаючі ФОТО
- 30-09-2017, 21:35
- Новини / Закарпаття
- 0
- 168
Лісівники повідомляють - під час останнього бурелому пошкоджено майже 2 тисячі гектарів зелених насаджень. При цьому найбільше постраждали Великобичківський, Рахівський, Брустурянський та Ясінянський лісгоспи
Ліс у Закарпатті – єдиний на території України ареал поширення середньоєвропейських лісів. Тут можна зустріти світлі сонячні діброви, тінисті бучини, похмурі величні ялинові та смерекові ліси. Не випадково Східні Карпати називають Лісистими, а південно-східну частину гір – Буковиною. Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства за площею лісового фонду Закарпаття входить до першої п'ятірки серед областей України, а за лісистістю і запасами деревини наша область займає перше місце. Ліси в області зростають на площі 695,8 тис. га, а загальний запас деревини складає 207,5 млн куб. м.
За оцінками експертів, в тому числі і міжнародних, закарпатські ліси вважаються одними з найпродуктивніших не тільки в Карпатському регіоні, а й у Європі.
Вітром 29 червня та 16-17 вересня поточного року в Закарпатській області було пошкоджено понад 2500 гектарів лісових насаджень. Під час останнього бурелому пошкоджено 1 895,2 га насаджень загальною кубомасою понад 300 тисяч м куб. Основна частина руйнувань припала на Ясінянський, Великобичківський, Рахівський та Брустурянський лісгоспи.
Наразі на ділянках проводиться лісопатологічне обстеження в зоні лиха спільно з фахівцями Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Після отримання відповідних дозволів обласного управління лісового та мисливського господарства, державної екологічної інспекції, лісозахисного підприємства, спеціально створені бригади розчистять ліс від звалених та поламаних дерев. 1192 гектарів потребують санітарної вибіркової рубки, ще 570 гектарів - суцільних санітарних рубок. На місці суцільних зрубів обов'язково буде проведено лісовідновлення.
Пошкоджені дерева повинні бути заготовлені якомога швидше - це займе до трьох-чотирьох місяців. Посадка нового лісу пройде відразу ж після розчищення територій навесні або восени. Відновлення лісу - це не тільки посадка молодих дерев, а й підготовка грунту, повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
Фото: Julja Davidova