Дівчинка з Бангладешу - перша хвора на синдром "людини-дерева"
Коли чотири місяці тому на обличчі 10-річної Сахани Хатун виросла бородавка, яка скидалася на кору дерева, її батько спершу не надто переживав.
Однак коли бородавки почали поширюватися, він перелякався і поїхав до столиці Бангладеш Даки шукати допомоги в лікарів.
Лікарі припускають, що Сахана може виявитися першою в історії жінкою, що потерпає від так званого "синдрому людини-дерева".
Якщо її діагноз підтвердиться, то вона буде зарахована до невеличкої групи людей у світі з розладом шкіри, наукова назва якого епідермодисплазія веруциформна Левандовського-Лютца - epidermodysplasia verruciformis.
Лише кілька людей у світі мають такий діагноз. Усі вони - чоловіки.
У декого з хворих синдром супроводжується величезними незручностями: один чоловік 10 років не міг доторкнутися до дружини і дитини.
Кожна рука Абула Баджандара була вкрита наростами, що важили 5 кг. Бородавки росли також у нього на ногах, унаслідок чого він нагадував дерево.
27-річний чоловік став першим бангладешцем, якому поставили цей діагноз.
Він пережив 16 окремих операцій у лікарні медичного коледжу Даки і врешті може знову послуговуватися своїми руками.
Лікарі, які минулого місяця розповіли агентству АFP, що Абул невдовзі зможе вийти з лікарні, тепер спостерігають за станом Сахани, щоб підтвердити наявність у неї цієї форми дисплазії. Однак батько Сахани боїться діагнозу.
"Ми дуже бідні. Моя дочка втратила матір, коли їй було всього шість років. Я дуже сподіваюся, що лікарі зможуть усунути нарости з обличчя моєї красивої донечки",- сказав Мохамед агентству AFP.
Лікарі сподіваються, що Сахана потерпає від менш агресивної форми захворювання і зможе одужати набагато швидше.