У США випробовують вакцину проти раку, яка показала 100% ефективність
Американські вчені опублікували дослідження в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, розповівши, що створена ними протипухлинна вакцина в поєднанні з одним з лікарських препаратів, показала 100% ефективність при лікуванні меланоми.
Дослідники підкреслюють, що вакцину в комбінації з іншими ліками можна буде використовувати і для боротьби з іншими агресивними пухлинами. Професор Дейл Богер (Dale Boger) з Дослідницького інституту Скріппс пояснює, що вакцину використовували в комбінації з діпровоцімом, препаратом, що підсилює розвиток імунної відповіді організму.
Під дією цих препаратів боротьба з раковими клітинами йшла набагато ефективніше: імунна система розпізнавала пухлинні клітини і знищувала їх. Така стратегія виявилася ефективною і для запобігання рецидиву. Для експерименту відібрали 24 миші з агресивною формою меланоми.
Тварин розділили на три групи: одним вводили протипухлинну вакцину в комбінації діпровоціма, інші отримували вакцину в поєднанні з іншим препаратом, а треті – тільки вакцину.
Мишам були зроблені дві внутрішньом’язові ін’єкції з перервою в 7 днів. Через 54 дні після початку експерименту автори відзначили 100% виживаність тварин в першій групі – тих, хто отримував вакцину і діпровоцім. У другій групі виживаність склала 25%, а в третій – 0%.
Найближчим часом учені планують приступити до планування клінічних випробувань, а також перевірити, якою буде ефективність вакцини в комбінації з іншими препаратами.