П'ять шкідливих звичок, які заважають вам самовдосконалюватися
- 26-02-2017, 10:40
- Новини / Цікаві новини
- 0
- 215
Щоб жити гармонійним, продуктивним, творчим і повноцінним життям, важливо позбутися звичок, які тягнуть вас на дно.
Звички визначають спосіб життя. Щоб почати самовдосконалюватися, необхідно зрозуміти, які щоденні дії перешкоджають вашому прогресу, пише підприємець і блогер Томас Оппонг на порталі The Mission.
Шкідливі звички, яких потрібно позбутися, щоб жити краще:
1. ПОСТІЙНІ ВІДМОВКИ
"Єдине, що стоїть між вами і вашою метою – це ваші виправдання тому, чому ви не зможете досягти цієї мети", – говорив американський оратор-мотиватор Джордан Белфорт. "Я дуже втомився", "У мене немає часу", "Я не здатна", "Це точно зробить хтось інший", "Зараз вже занадто пізно", "Я недостатньо талановитий", "Я дуже боюся", "А раптом у мене нічого не вийде", "У мене немає на це грошей"...
2. ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД СМАРТФОНА І СОЦМЕРЕЖ
Постійна залученість в оновлення стрічки у всіх соціальних мережах і неможливість уявити свій смартфон відкладеним подалі або взагалі тимчасово вимкненим знижують рівень продуктивності праці людини. Якщо людина не може не бути онлайн хоча б якийсь час, їй буде важко сконцентруватися на вирішенні робочих завдань, досягти поставленої мети. Спробуйте протягом певного періоду часу відкладати смартфон в сторону і ви побачите, що ваші успіхи підуть вгору.
3. НЕВМІННЯ ГОВОРИТИ "НІ"
У суспільстві прийнято вважати, що якщо людина відмовляє кому-небудь у допомозі, то вона груба. Проте буває так, що коли ми постійно відповідаємо на прохання інших людей словом "так", ми обмежуємо в творчості і продуктивності самих себе. Навчіться говорити "ні" в моменти, коли вам потрібен час для власних проектів і завдань. І не думайте, що це безсовісно.
4. БАГАТОЗАДАЧНІСТЬ
Наукою доведено, що в режимі багатозадачності ефективно працювати може лише 2% населення. У більшості випадків багатозадачність робить людину напруженою і такою, що відчуває безперервний тиск на мозок. Багато людей думають, що зайнятість кількома справами паралельно зробить їх більш продуктивними й успішними. Кількість далеко не завжди перемагає якість. Якщо ви будете зосереджуватися на одній задачі й виконувати її бездоганно, ви досягнете набагато кращих результатів, ніж при багатозадачності.
5. ВІЧНА САМОКРИТИКА
Вимикайте негативний і вічно критикуючий внутрішній голос і вмикайте замість нього позитивний. Коли ви припускаєтесь помилки, візьміть з неї урок і рухайтеся далі. Не зациклюйтеся на невдалому досвіді.
Психологічні дослідження показують, що успіх і благополуччя приходять до тих людей, чия самооцінка досить висока. Люди з низькою самооцінкою і вічною самокритикою часто піддаються емоційно-поведінковим розладам.