На «Закарпатському божоле» в Ужгороді представили вина, аналогів яким немає в Україні (ФОТОРЕПОРТАЖ)
- 17-11-2017, 15:44
- Новини / Закарпаття
- 0
- 238
Як повідомляв «Закарпатський кореспондент», в Ужгороді стартував традиційний – уже ювілейний, десятий – фестиваль молодого вина під назвою «Закарпатське божоле».
Дійство відбувається у винному льосі «Совине гніздо». Кращі винороби краю приїхали до обласного центру, щоб показати свої особливості у галузі виноробства. Згідно з умовами фестивалю, на заході представлені молоді вина з відбірних сортів винограду.
Багато тут є й авторських вин, виготовлених за особливими рецептами. Тому розповідати секрети хочуть далеко не всі винороби, адже, кажуть, на Закарпатті конкуренція надзвичайно велика. Прикладом цього є авторське вино «Чорний принц», яке за 10 років почали робити багато краян-виноробів, однак, за їхніми словами, у кожного смак все одно відрізняється. Тому експерименти в цій галузі сприяли й виготовленню особливих авторських вин, аналогів яким немає в Україні.
Винороб із Мукачівщини Василь Анталовський, який є одним із співзасновників фестивалю «Закарпатське божоле», привіз до Ужгорода 18 сортів вин, 9 з яких – молоді, іншу половину становить торішній урожай: сухі, напівсолодкі, десертні… Представив закарпатець і авторські вина.
«До цього фестивалю ми готуємося цілий рік. Бо виноробство – це замкнутий цикл: спочатку треба виноград обрізати, доглядати за ним, далі збирати. То як жінка (жарт. – авт.). Вино – теж живий організм, який потребує особливого ставлення», - каже пан Василь.
Винороб представив на фестивалі й авторські вина, зокрема «Чорний принц», «Букет Мартина», «Біла принцеса», «Королівське», «Сонячне сяйво». Деякі з них виготовлені з кількох різних сортів винограду.
Секрету виготовлення винороб не розкриває, однак радо пропонує скуштувати й описує вина: «Чорний принц» – солодко-кисле. Його ми виготовляємо вже десь 12 років. У цьому напої зібрано всі якості виноробства – кислотність, солод, терпкість… Можна назвати це справжнім чоловічим вином».
На рік пізніше винороб створив і особливе, за його словами, жіноче вино «Біла принцеса», виготовлене з європейських сортів білого винограду, особливістю напою є приємний аромат і післясмак груші.
На дійстві діє народна дегустація, в результаті якої оберуть кращого винороба фестивалю. Гості можуть купити келих-сувенір, з яким отримають і дегустаційну картку, її потім зможуть обміняти на літр вина на вибір.
Тут діє і гастрономічна частина фестивалю, де можна буде скуштувати й придбати сири, ковбасні вироби та страви закарпатської кухні. Зігрітися на святі вина можна й ароматним глінтвейном.
Багаторічні учасники фестивалю відзначають, що від його заснування виноробів побільшало, тож конкуренція постійно зростає, а головним критерієм залишається висока якість цього напою.
«Закарпатський кореспондент»