Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » » Коли можна виходити на пенсію?

Коли можна виходити на пенсію?

В листопаді цього року мені виповниться 58 років. Коли я маю право вийти на пенсію? 
Тетяна Р., м. Ужгород

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) особи мають право на пенсію за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення 60 років право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
55 років – які народилися до 30 вересня 1956 року включно;55 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;56 років – які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;56 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;57 років – які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;57 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;58 років – які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;58 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;59 років – які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;59 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року.
У травні цього року мені виповнюється 50 років. Мого сина визнано дитиною-інвалідом (зараз йому 21 рік). Чи маю я право на дострокову пенсію як мати інваліда з дитинства?
Катерина О., Воловецький район
Відповідає начальник відділу з питань призначення пенсій та контролю правильності призначення пенсій на спеціальних умовах управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Діана Шипович:
– Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) передбачено, що матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше як 15 років страхового стажу.
Право на призначення дострокової пенсії за віком мають:
1) особи, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), диспропорційні карлики – після досягнення чоловіками 45 років, жінками 40 років та за наявності страхового стажу не менше 20 років у чоловіків і не менше 15 років у жінок;2) особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи – після досягнення чоловіками 50 років, жінками 40 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років у чоловіків і не менше 10 років у жінок;3) жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку, – після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років. При цьому до числа осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років.
За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей чи дитини з інвалідністю здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше 20 років.
Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону 1058, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846, передбачено, що факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини.
Визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом посвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком закладу охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період її призначення.
У разі, якщо дитину визнано дитиною-інвалідом після досягнення шести років, подається висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку.
Отже, пані Катерина матиме право на дострокову пенсію в разі підтвердження медичним висновком того, що її син мав медичні показання для визнання його дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку. Таку пенсію пані Катерині призначать після досягнення 50-річного віку за умови наявності 15 років страхового стажу.
У травні мені виповнюється 60 років. Свого часу мене було нагороджено спільною відзнакою Закарпатської обласної ради та обласної державної адміністрації – нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття». Чи маю я право на пенсію за особливі заслуги перед Україною? І взагалі, поясніть, будь ласка, хто має право на отримання такої пенсії?
Віктор Б., м. Ужгород
Відповідає начальник відділу з питань призначення пенсій та контролю правильності призначення пенсій на спеціальних умовах управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Діана Шипович:
– Статтею 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» передбачено встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною громадянам України, які мають такі заслуги:
1) Героям України, особам, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, особам, нагородженим орденом Леніна, орденом Слави трьох ступенів, орденом Трудової Слави трьох ступенів, чотирма і більше медалями «За відвагу», чотирма і більше орденами України та колишнього Союзу РСР, повним кавалерам ордена «За службу Родине в Вооруженных Силах СССР», особам, відзначеним почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР «народний»;2) ветеранам Великої Вітчизняної війни, учасникам бойових дій проти Японії у 1938, 1939 і 1945 роках (в тому числі на території Монголії), нагородженим за бойові дії орденом, медаллю «За відвагу» або медаллю Ушакова, партизанам Великої Вітчизняної війни, нагородженим медаллю «За відвагу», незалежно від часу нагородження;3) видатним спортсменам – переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор, Всесвітніх ігор глухих, чемпіонам і рекордсменам світу та Європи;4) космонавтам, які здійснили політ у космос, членам льотно-випробувальних екіпажів літаків;5) народним депутатам України, депутатам колишніх Союзу РСР та Української РСР, членам Кабінету Міністрів України та Уряду колишньої Української РСР;6) особам, відзначеним почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР «заслужений», почесним званням України «Мати-героїня», державними преміями України, колишніх Союзу РСР та Української РСР, нагородженим одним із орденів України або колишнього Союзу РСР, Почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР або Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, а також особам, яким до 1 січня 1992 року було встановлено персональні пенсії союзного чи республіканського значення;7) депутатам – всього чотирьох і більше скликань Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад, районних, районних у містах, міських рад міст обласного значення в Україні та в колишній Українській РСР;8) матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.
За статтею 4 цього ж Закону така пенсія встановлюється громадянам, що зазначені у статті 1, які мають право на пенсію за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника, та за вислугу років. Вона встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа, у розмірі від 20 до 40 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.
Повний перелік орденів та звань України визначено у статтях 7, 10, 11 Закону України «Про державні нагороди України». При цьому нагородження державними нагородами провадиться указом Президента України.
Відзнаки, які встановлюються місцевими органами влади або відомствами та організаціями, не відносяться до перелічених нагород. Таким чином, пан Віктор не має права на встановлення надбавки до пенсії за відзнакою обласної ради.

«Карпатський об’єктив»





Загрузка...
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер:



«    Серпень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031