Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Василь ШЕТЕЛЯ виграв справу в Європейському суді

1513849966_img_20171221_124818_148


Василь ШЕТЕЛЯ з міста Свалява виграв справу в Європейському суді. Вона стосувалася виплати заборгованості з заробітної плати. За свої права чоловік боровся майже десять років. Протягом цього часу пройшов сім кіл пекла, але не здавався – йшов до кінця. І таки справедливість восторжествувала. Свою історію розповів колезі – журналісту Тетяні Грицищук.
Василь Юрійович народився у мальовничій Колочаві на Міжгірщині. Після закінчення місцевої середньої школи здобув фах кіноінженера (закінчив Ленінградський інститут кіноінженерів), працював у Берегові заступником директора райкіновідеомережі. В 1993 році Закарпатським обласним управлінням кінофікації був переведений на посаду директора Свалявської районної кіновідеомережі, якій підпорядковувався кінотеатр ім.Шевченка у Сваляві, а також усі кіноустановки району. Працював добре, очолювану кіновідеомережу вивів у лідери області, за що отримав грамоту Міністерства культури України.
В зв’язку з тим, що держава припинила виділяти дотацію з державного та місцевого бюджету та фінансово підтримувати кіновідеомережу, вона занепала. (Люди стали менше ходити до клубів на перегляди фільмів — параболи, комп’ютери свою справу теж зробили).
Коли Верховна Рада прийняла Закон «Про місцеве самоврядування», то кіновідеомережу передали управлінню майном райради, яке і підписало з Василем Шетелею трудову угоду.
– Глядачів було мало, але галузі я не давав вмерти: організовував і проводив різні заходи, — розповдав Василь Юрійович. — Частину грошей на потреби ми заробляли, частину мали отримувати з районного бюджету. Але незважаючи на те, що на засіданні сесії було прийнято рішення про виділення коштів для підтримки кіномережі, кошти не виділялися. У зв’язку з цим почали накопичуватися борги з невиплати заробітної плати, податків, комунальних платежів. Я докладав усіх зусиль, аби люди отримували зарплату.
Кіномережа мала майно: кінотеатр та гаражі зі складськими приміщеннями. На нього районне керівництво і кинуло око.
– Коли я перебував на лікуванні в Ужгороді, до кінотеатру прийшли якісь люди, виламали двері, поґаздували в кабінеті бухгалтерії, покидали на підлогу документи, зокрема і трудові книжки працівників, — продовжував Шетеля. — Приїхавши на робоче місце, я зателефонував на «02». Міліція зафіксувала правопорушення, я написав доповідну прокурору району, головам РДА та райради.
Як з’ясувалось згодом, тодішній голова райради Ольга Колядко дозволила дати кінотеатр в оренду на 25 років жителю Німеччини, який народився у Сваляві. І зверніть увагу на добрий жест пані Колядко: орендар нічого не буде платити до районного бюджету! За те, що буде користуватися приміщенням, робитиме ремонт.
Але ж це абсурд! – каже мій співрозмовник. — Уявіть: ви даєте мені хату, я вам нічого не плачу, роблю там ремонт і ґаздую як хочу, — обурюється мій співрозмовник.
Побачивши, що з такою владою на путь вийти не вдасться, написав заяву на звільнення за власним бажанням. Але начальник управління майном не звільняє його. Тоді пан Шетеля пише заяву до суду. Суд виносить рішення: звільнити. Звільняють, але не розраховують. Сума заборгованості із невиплати заробітної плати склала 4216 грн.38 коп. На той час це було майже тисяча доларів.
В.Шетеля подає до суду заяву на управління майном Свалявської районної ради за невиплату заробітної плати. Судді міняються, справа затягується. І ось суддя Свалявського райсуду Павло Улиганинець іменем України виносить рішення: зобов’язати кіномережу виплатити заробітну плату В.Ю.Шетелі. Абсурд! Бо роботодавцем Шетелі було управління майном, яке уклало з ним трудову угоду.
Чоловік не склав рук, а продовжував відстоювати свої права. Були і апеляційний, і Верховний суди. Ці судові інстанції також вважали, що заборгованість має погасити кіновідеомережа, яка вже канула в Лєту. Вказується на те, що представники Феміди просто не вникали у суть справи.
Про все це Шетеля писав статті, які розміщували на своїх сторінках обласні газети. Керівництво району, боржник, судді не реагували, одна пані Колядко навіть подякувала Василю Юрійовичу за безкоштовну рекламу: «Досі мене знали лише у Сваляві, тепер знають в області». І то нічого, що з негативного боку. І з такими поглядами люди займають керівні посади!
Потерпілий був переконаний, що правда за ним, тому підготував і надіслав необхідні документи, опубліковані статті у ЗМІ до Європейського суду. Звідти отримав листа, в якому просили надіслати ще деякі документи. І ось через три роки Європейський суд виніс рішення: держава Україна має сплатити Василю Шетелі таку то суму (з етичних міркувань не вказуватимемо її), яка складала заборгованість заробітної плати, індексацію, завдані матеріальну та моральну шкоди.
– Ніхто з правопорушників не був покараний, не поніс відповідальності. Хіба так має бути? Тодішнє керівництво управління майном Свалявської районної ради, судді своїми діями завдали збитків бюджету України, — аргументує чоловік.
Здобувши досвід з відстоювання прав, Василь Шетеля створив Громадську організацію «Правозахист-Україна», яка поширює свою діяльність на всю терирорію України та заснував Закарпатську обласну газету «Правозахист громади», аби допомагати людям, які потребують юридичної допомоги і не можуть добитися справедливості.
Тетяна Грицищук
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: