Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Туризм у лісових масивах стає дедалі популярнішим на Закарпатті (ФОТО)

Туризм і рекреація – галузі, які в нашому краї сам Бог велів розвивати, бо ж гріх не скористатися таким природним потенціалом. Що в цьому напрямі роблять наші лісівники – розповідає начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга.
«Нині все більш популярним на теренах краю стає зелений туризм. Ще півстоліття тому цей вид відпочинку набув поширення в Європі, й тільки порівняно недавно, на початку 2000-х, нарешті почав розвиватися й у нас. Головною його перевагою є те, що він дарує можливість побачити красу Закарпаття, його культуру, багату флору й фауну. І з кожним роком наша влада розвиває зелений туризм, а міські жителі все частіше їдуть відпочивати подалі від мегаполісів і метушні та приїжджають до нас.
Клімат, культура, природа й різноманіття ресурсів робить зелений туризм на Закарпатті улюбленим видом відпочинку не тільки серед населення України, а й для іноземців. У області можна зустріти гостей із Польщі, Німеччини, Словаччини, Італії та навіть Японії. Ми, лісівники, також ідемо в ногу з часом, намагаємося розвиватися й шукаємо альтернативні види заробітку. Ось у нас у руках є так званий «карт-бланш» – ліси, полонини, луки, екологічні стежки, грибні та ягідні місцини, які знають тільки лісівники. Й ми почали розвивати туристичну програму, основою якої стала розбудова лісових доріг, рекреаційних зон відпочинку, облаштованих мангалами, гойдалками, з промаркованими туристичними шляхами та гастрономічними осередками. Певен, Закарпаття – це дуже колоритний край. У нас великий потенціал для розвитку локального зеленого туризму. А лісівники люблять свою роботу і вміють організувати відпочинок на вищому рівні.
♦ Туристи можуть зупинитися і в кемпінгу, і в мисливському будиночку♦ Туристи можуть зупинитися і в кемпінгу, і в мисливському будиночку
Проте наша головна зброя, якою мусимо володіти, йдучи до поставленої мети, – співпраця зі ЗМІ, адже, як відомо, хто володіє інформацією, той володіє світом. Треба презентувати себе, красу свого краю, автентичні родзинки – слід створювати умови для того, щоб залучити туристів і вплинути на їхнє бажання приїхати ще раз або прорекламувати, порадити близьким відпочивати саме в нас. Адже не секрет, що найкращий піар – це так зване «сарафанне радіо».
Хочу також поділитися планами на майбутнє. По всіх лісових господарствах планується встановити понад 100 рекреаційних зон відпочинку для туристів. У кожному лісгоспі, лісництві будуть місця, де люди вільно можуть розміститися в зеленій зоні й запекти картоплю та шашлик або просто відпочити з дороги», – підсумував Валерій Мурга.
► До теми
У Тячівському лісгоспі, в угіддях Дубівського лісництва, вже розпочали роботи з облаштування зони відпочинку.
 Як розповідає директор лісгоспу Наталія Катреняк, у рекреаційному пункті, що неподалік джерела з водою на початку с. Красна, будуть встановлені бесідка, мангальниця, гойдалки для малечі й ще чимало цікавинок для візитерів. Наразі лісівники вже очистили криницю з джерельною водою. Також передбачається, що в лісфонді встановлять інформаційні панно, які закликають відвідувачів берегти ліс.
– Пріоритетним напрямом роботи Тячівського лісового господарства є облаштування рекреаційних зон та створення зручностей у лісі для мандрівників і місцевих мешканців. Оцінку якості виконання цієї роботи  дадуть самі ж люди. Вже є такі зони в Тернівському лісництві, зокрема на території сіл Нижня Апша та Глибокий Потік, – загалом 10. Ще одну таку місцину зробили в Тереблянському лісництві, – зазначила Н. Катреняк.
Лісівники звертаються до подорожуючих із проханням бережно ставитися до природи й задля захисту лісу від пожеж розводити багаття лише в спеціально облаштованих місцях.

Не відстають і лісівники Хустщини, Ужгорощини, Берегівщини, Міжгірщини в розвитку туристичної галузі.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: