Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » Станції-примари, які неможливо знайти на картах

Станції-примари, які неможливо знайти на картах

Майже у кожному мегаполісі світу можна відшукати недобудовану чи закинуту станцію метро, яку вважають примарою, адже на жодних картах її немає.

До речі, моторошну назву "станції-примари" вигадали дігери, які обожнюють таємниці підземні укриття. Більшість таких будов виникли ще за чарів Другої світової: частину використовували як бомбосховища, інші просто зруйнувалися. Готові побачити місця, де ніколи не зупиняються потяги?

Нордбанхоф (Берлін, Німеччина)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160539

У німецькій мові навіть існує слово, яким позначають станції-примари:Geisterbahnhöfe. Воно винило у час, коли місто розділилося на дві частини, оскільки Східний і Західний Берлін відділяли стіни, а потяги у метро не зупинялися на східних станціях. Після падіння Берлінської стіни все ж частина станцій відновила свою роботу.

Сіті Холл (Нью-Йорк, США)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160540

City Hall Station вважається 12-ю найкрасивішою станцією метро у всьому світі. Вона працювала у 1904-1945 році, а тоді зачинилася назавжди. До слова, архітектори, які зводили приміщення, не розраховували на його оновлення, тож нові вагони просто не мають можливості тут зупинитися. Однак для екскурсій станція залишається відчиненою.

Круа-Руж (Париж, Франція)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160541

Початок Другої світової війни змусив метро столиці Франції працювати тільки у центральному окрузі. Тільки у 1945 році майже всі станції знову запрацювали, або об'єднали з іншими платформами. Однак Croix-Rouge стала винятком, і сьогодні місцеві дігери проводять там екскурсії.

Рейс Стріт (Цинциннаті, США)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160543

Уявляєте, у цьому місті все метро складається з примарних станцій. Ще на початку 20-го століття кінні екіпажі та авто захопили місто, тоді ж мерія вирішила частину трафіку перенести під землю. Однак раптово обвалився фондовий ринок, і тунелі залишилися закинутими назавжди.

Олдвіч (Лондон, Англія)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160549

У Лондоні найстаріше метро у світі, тому тут можна знайти кілька закинутих станцій. Однак саме Aldwych можна побачити у "Шерлоку" та "28 тижнів потому".

Альберті Норте (Буенос-Айрес, Аргентина)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160550

Станція Alberti Norte пропрацювала всього 40 років (з 1913 по 1953 рік), а все через близьке розміщення до іншої станції на лінії, через що потяги не могли розвивати потрібну швидкість для наступної зупинки. А в 1970-х роках у деяких вагонах були дисплеї, на яких можна було побачити цю станцію.

Камлінге (Стокгольм, Швеція)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160551

У 1970 роках Стокгольм розширив сферу вплину на передмістя. Тому місцевість Kymlinge приєднали до мегаполіса. Архітектори вже навіть розпланували нову гілку метро і почали будувати першу станцію. Однак щось пішло не так і недобудова донині закинута.

Валькірія Пласс (Осло, Норвегія)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160554

Причиною занепаду цієї станції було різке збільшення кількості мешканців міста. Саме тому в Осло вирішили терміново вирішувати транспортне питання. Valkyrie Plass, яку відчинили ще у глибокому 1928 році, була настільки застарілою, що експлуатація була небезпечною для людей, а їздити там погли тільки древні вагони.

Коррео (Барселона, Іспанія)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160557

Correos відчинили ще у 1934 році як кінцеву станцію першої лінії метро Барселони. Однак вже у 1074 її зачинили на реконструкцію, яка, на жаль, так і не закінчилася. Досі на стінах висять старі оголошення.

Львівська брама (Київ, Україна)

Станції-примари, які неможливо знайти на картах - фото 160555

Цю станцію почали будувати у 1990-х роках, проте через брак грошей та відсутність рішення про вихід зі станції роботи зупинилися. Станція і досі залишається закритою для потягів, однак мер столиці запевнив, що вже у 2018 році її запустять в екслуатацію.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: