Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Загадка природи: печера Сак-Актун в Мексиці з дивовижною підземною річкою

Печери завжди притягували до себе людину. У них можна було сховатися в негоду. Сховатися від хижих звірів. І навіть жити, якщо немає можливості побудувати більш відповідне житло.

Наука ділить всі відомі печери на кілька класів - вулканічні, карстові, тектонічні, ерозійні та льодовикові. Відомо, що печери є на Місяці і на Марсі. Передбачається, що на Місяці вони вулканічного походження, а на Марсі, швидше за все, провального типу. Можливо, льодовикові, занесені бурями і які потім обрушилися провалом всередину, інформує UkrMedia.
На Землі дуже багато печер. Вони є скрізь. Загальну їх кількість ніхто не знає. Просто з тієї причини, що не скрізь є досвідчені спелеологи. Найбільше карстових печер. Але зустрічаються такі, походження яких визначити вченим не вдається.
Печери - один з найбільш популярних напрямків для туризму і подорожей. Але тут є певні обмеження:
  • печера має бути цілком доступною навіть для тих, хто зовсім нічого не знає про спелеологію;
  • відносно легкою для спуску та підйому;
  • знаходиться порівняно недалеко від доріг.
Багато печер цим вимогам не відповідають. Але є одна, яка ще дуже погано вивчена, але куди допускаються групи туристів. Це печера Сак-Актун в Мексиці з дивовижною підземною річкою з тією ж назвою.

Місцевому населенню вона була відома давно. Але наукове її вивчення почалося тільки в 1987 році. Станом на 2012 рік (інших даних поки ніде немає) пройдена спелеологами частина печери склала 317 кілометрів 500 метрів. По пройденій частині печера зайняла друге місце в світі після Мамонтової печери, що знаходиться в США. Практично вся печера (за винятком двох залів) затоплена водами підземної річки. Глибина річки різна, і не скрізь по ній можна плисти на човні. Частково цьому заважають величезні застиглі натікання кальцитів, які звисають згори.
Вважають, що печера почала формуватися 65 мільйонів років тому. Але зовсім не ясно, що цьому сприяло. За однією з версій, дуже давно на Землю впав великий астероїд. Від удару в надрах утворилася довга тріщина, яку потім заповнила вода.
Цікаво, що печера в ряді місць має глибокі провали поверхні. У ці провали видно небо з густою рослинністю джунглів. Картина дуже гарна. Особливо в сонячний день.

Великою загадкою залишається те, куди впадає підземна річка? Температура води в ній практично не змінюється цілий рік і залишається на одному рівні, що теж досить дивно і незрозуміло.
Ще одна загадка природи - досить великі павуки. Вчені не можуть зрозуміти, чим харчуються вони і як ловлять свою здобич у повній темряві. Справа в тому, що ці павуки сліпі. Хоча в печері багато летючих мишей, але не віриться, що павукам під силу їх зловити. У всякому разі, поки не вдалося цей момент зафіксувати на відео або у формі фотографії.
В цій підземній річці багато риби. Є навіть соми. Але вся риба сліпа. Є припущення, що павуки харчуються рибою. Але це настільки фантастично, що якщо підтвердиться, то викличе сенсацію в науковому світі.
Досі не з'ясовано, де початок і де кінець підземної річки. У ній немає звичної для річки течії. На думку деяких спелеологів, це і не річка зовсім, а просто дуже довге озеро.
Якщо це так, тоді ще одна загадка: яким чином в цьому озері з'явилася риба? Це ж не та риба, що мешкає в звичайних річках, а особлива - печерна.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: