ЗАВАНТАЖИТИ
МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК ЗАРАЗ

Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » Як правильно почати ранок?

Як правильно почати ранок?

Хтось щоранку програє нерівну битву з будильником, а хтось встигає на спорт, уроки іноземної мови і багато іншого – і все це до початку робочого дня. Журналістка BBC Capital дізнавалась про секрети ефективного ранку.

Тім Пауелл – геть не жайворонок. Тим більше дивує той факт, що зазвичай він прокидається раніше шостої ранку.

Щочетверга, він ухитряється прокинутись ще раніше, о 5.20, щоби потрапити на урок німецької мови.У будні дні, коли більшість з нас ще додивляються солодкі сни, він встає з ліжка о 5.45, робить вправи у своєму домашньому тренажерному залі, збирається на роботу і виїжджає в офіс. Перш ніж зайти в свій кабінет, він робить маленький моціон місцевим парком, щоб зібратися з думками, а потім починає свій день рівно о 9 годині.

Пауелл працює 70 годин на тиждень в якості патентного юриста в Ноттінгемі у Великій Британії. Вимоги роботи змусили його добре спланувати і організувати ранкову рутину. Дисципліна вранці допомагає йому встигнути більше впродовж дня, зазначає чоловік.
Ранкова пробіжка

Час вранці між пробудженням і початком роботи ідеально підходить для особистих занять або справ, які вимагають дисципліни

Утім, ранній підйом для Пауелла – справа неприродна, і без будильника він безперечно прокидався би пізніше. Ця звичка "поступово формується з часом, – пояснює він. – Ви не можете в один день прокинутись і стати таким собі офісним супергероєм".

  • Чому робота має починатись не раніше 10 години ранку
  • Що таке шведська "фіка"?
  • Нова філософія гармонії душі і тіла

Приклад Пауелла не поодинокий. Багато зайнятих та успішних людей починають свій ранок вдосвіта, щоб встигнути зробити багато речей, поки ніхто і ніщо не відволікає їх. Головна редакторка Vogue Анна Вінтур, як відомо, починає свій день о 5.45 ранку і годину грає у теніс перед роботою.


Експерти дійсно погоджуються, що час вранці між пробудженням і початком роботи в офісі ідеально підходить для занять, які мають для вас особисте значення або вимагають дисципліни, хоча і не пов'язані з роботою. Для декого це спорт, для інших – час із сім'єю або праця над романом. Але як насправді виробити звичку рано прокидатись?

Формування здорових звичок

"Наш режим дня дуже сильно пов'язаний зі звичками, – відзначає Мартін Хаггер, професор Школи психології і патології мовлення при Університеті Куртина в австралійському місті Перт.

 

"Коли є режим дня, навіть сова може виробити звичку прокидатися рано і робити серйозні справи до роботи".Професор Хаггер вивчає "саморегулювання" – тобто як люди контролюють свою поведінку. Його дослідження показали, що певний розпорядок дня – ефективний спосіб формування здорових звичок, тому що він позбавляє необхідності щоразу приймати рішення.

 

Хаггер спробував застосувати свої дослідження на своєму власному прикладі. Він встає щоранку о шостій, робить фізичні вправи, з'їдає корисний сніданок і починає робочий день о восьмій.

Речі для спорту

Щоб зранку було легше відправитись на спорт, приготуйте сумку для спортзалу звечора

Він каже, що якщо залишить вправи на вечір, то напевно не зробить їх, оскільки буде надто втомленим або матиме спокусу зайнятись чимось іншим. Отже, перед тим, як лягти спати, він завжди дістає все необхідне для спорту і ставить будильник на шосту.

Тим не менш, жорстких правил не існує. Експерти відзначають, ідеального ранку для всіх немає. У кожного свій початок дня, кожна людина має різні цілі, різний розпорядок дня та життєві обставини. Головне – це виділити певний час для ранкової справи, яка буде ефективною саме для вас. А якщо прокидатись рано вам дуже важко, спробуйте встановлювати будильник трохи раніше, поки у вас не з'явиться звичка.


"Це час, який складно у вас відібрати, – зазначає Лора Вандеркам, авторка книжки "Що роблять успішні люди до сніданку". – Впродовж дня на ваш час можуть претендувати інші люди або справи. Але ранок залишається тільки для вас".

Час для особистих справ

Лора Вандеркам спостерігала за розпорядком дня людей, чиє професійне життя вимагає багато часу і зусиль. Дослідниця виявила, що вони навчились використовувати ранковий час для своїх особистих справ або занять, які потребують дисципліни.

"Якщо ви давно хотіли би чимось зайнятись, але ніяк не можете знайти для цього час, я рекомендую спробувати ранок", – радить фахівець. Коли ви плануєте свій ранок з вечора, вам легше раніше лягти спати і позбутись непродуктивного вечірнього часу, який більшість людей проводить перед телевізором або в інтернеті.

Робота зранку

Люди краще справляються з творчими завданнями в той час доби, який не є для них найбільш ефективним

Люди, про яких вона пише в своїй книжці, вранці ходять на тренування, медитують або присвячують цей час своєму партнеру або дітям. Одна жінка витрачала свій ранковий час на навчання, щоб почати працювати в галузі, про яку вона мріяла. "Як вона висловилась, впродовж дня я працюю, а вранці займаюсь кар'єрою ", – пише Лора Вандеркам.

Дослідниця виявила, що люди більш успішно впоруються із творчими завданнями в час дня, який не є для них оптимальним. Таким чином, совам краще працювати над такими завданнями зранку, а жайворонкам – навпаки.Ефективно проводити ранки можуть не лише жайворонки, але й завзяті опівнічники, вважає Маріеке Віт, доцент кафедри психології в Коледжі Альбіон у Мічигані. Вона досліджує, як час доби впливає на нашу здатність вирішувати завдання.
 

Вона пояснила, що в найбільш ефективний для себе час людина більше цілеспрямована і краще концентрує увагу на завданні, не сприймаючи відволікаючих чинників. "А для творчості навпаки потрібні ці "зайві" думки, які можуть раптово забрести в вашу голову, – пояснює вона. – І зрештою, ви зробите несподіване відкриття або приймете нестандартне рішення".

Сніданок

Виконуючи ранкову рутину "на автопілоті", ми зберігаємо силу волі для складніших завдань на роботі

Ефективно організований ранок допомагає краще справлятися й зі складними професійними завданнями, вважає Рой Баумейстер, професор психології з Університету штату Флорида і співавтор дослідження "Сила волі: Нове відкриття власної сили". У своїй роботі дослідник доходить висновку, що сила волі є обмеженим ресурсом, який виснажується впродовж дня.

"Сила волі потрібна, щоб опиратися спокусам, пристосуватися до зовнішніх вимог і приймати рішення – все те, що є запорукою успіху", – каже Баумейстер.

Виконуючи ранкову рутину "на автопілоті", ми зберігаємо силу волі для складніших завдань на роботі. Коли вам не потрібно вибирати між пончиками та вівсянкою на сніданок або з'ясовувати, чи варто робити фізичні вправи і які саме, ви заощаджуєте свої вольові сили для важливіших рішень впродовж дня, пояснює професор Баумейстер.

Щоб ефективно провести день, важливо почати його з добре організованого ранку.






Загрузка...
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
  1. На роботу потрібен ПОКЛЕЙЩИК БОРДІВ!
  2. На Закарпатті горіло на території готельно-ресторанного комплексу
  3. На роботу потрібні журналісти!
  4. На Львівщині стався землетрус
  5. Мешканці Полянської ОТГ страйкують через водогін
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер:


Імунологи отримали Нобелівську премію за відкриття у лікуванні раку
Імунологи отримали Нобелівську премію за відкриття у лікуванні раку
В Австралії акула насмерть загризла 33-річного чоловіка
В Австралії акула насмерть загризла 33-річного чоловіка
Лікарі помилково ампутували 89-річній жінці здорову ногу (ФОТО)
Лікарі помилково ампутували 89-річній жінці здорову ногу (ФОТО)
Всі новини
Загрузка...